šafrán

Dnes sme si urobili s manželkou a psíkom Shiba Inu prechádzku konečne po troch mesiacoch na našu záhradu, vzdialenú od nášho bytu asi 15 minút. Krásne jarné počasie, slniečko svietilo, sem tam pofukoval chladný vietor, ale pýtalo si to vybehnúť do prírody.

Záhrada je relax, ale v pozadí sa skrýva tvrdá práca, rýľovanie, okopávanie a hlavne polievanie. Nekonečná pesnička v letných mesiacoch.

Pri príchode na záhradu sme očakávali šedé vyschnuté záhony zahalené opadaným listom, ošľahané zimou.

Ale?

petržel kučeravý

Už z diaľky sme uvideli krásne rozkvitnutý šafran a to sme ešte neotvorili bránu.

pór

Zimná cibuľka a pór sa vzpriamene týčili, akoby ani zima nebola a petržel kučeravý v odraze slnka zrkadlil zelenú svietivú farbu na okolité záhony, a pýtal sa rastlín- kde ste? Vylezte, už je jar.

cibuľa jarná

Privítala nás jarná záhradná nádhera.

Jedna jarná polievka, nahradí desať biftekov, dvadsať bravčových rezňov a päť sviečkových na smotane.

Jarná šafranová polievka.

Postup prípravy:

Jarnú cibuľku, nakrájanú na kocky, opražíme s pórom, ktorý nakrájame na 4.cm rezy. Dôležité je ,vizuálne oddeliť veľkosť cibuľky od póru. Po dvoch minútach pridáme štipku soli, lyžicu hladkej múky a úplne nakoniec lyžičku sladkej papriky a ihneď odstavíme. Premiešame, necháme pár minút pôsobiť nasávanie papriky do oleja a dolejeme litrom vody. Nie studenej, nie horúcej. Varíme 15 minút, na konci pridáme posekanú petržlenovú vňatku, povaríme jednu minútu, odstavíme od ohňa a prichádza topka – kvety šafránu.

Pri ochutnávke, keď si zavriete oči, jarná šafranová polievka Vám otvorí chuťový svet, kde rastliny vegetovali a klebetili päť mesiacov počas zimného odpočinku na záhrade.

O tom to je.

Dobrú chuť.

komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *