Veľkou cnosťou, na ktorej by mal každý človek pracovať a využívať ju, je trpezlivosť. Najlepší spôsob, ako konečne vidieť jeden z vašich najintímnejších snov dosiahnutý, je vedieť, ako riadiť čas, inteligentne si vybrať, kedy konať a kedy si vziať chvíľu a pauzu.

Sny k nám neprichádzajú samy od seba, ale tiež neprichádzajú skôr neustálym tlačením. Využitie sily zotrvačnosti nás môže nielen dostať tak blízko, ako chceme, ale tiež nám umožňuje odpočívať a vziať silu, keď ju skutočne potrebujeme.

Ako sa realizujú sny

Stručne si vysvetlíme proces, ktorý vedie k realizácii sna. Je to najlepší spôsob, ako jednoducho a stručne pozorovať všetku rozsiahlu prácu, ktorá stojí za dosiahnutím dlho vytúženého a veľmi vyhľadávaného cieľa.

  • Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je podstúpiť hlboký proces sebapoznávania, počnúc poukázaním na tie návyky, ktoré sú najhlbšie zakorenené vo vašom vlastnom charaktere. Porozprávajte sa so sebou a pozrite sa do hĺbky svojej duše, aby ste zistili, aké sú vaše skutočné sny a túžby.
  • Akonáhle ste zistili, čo skutočne chcete, je čas premýšľať o tom, ako premeniť svoje sny na skutočnosť. Preto musíte vypracovať rozumný plán, ktorý vás dovedie k úspechu vo vašich najhlbších túžbach. V tomto pláne určte, aké časy môžu byť najkomplikovanejšie a možné zdroje, na ktoré sa budete môcť spoľahnúť.
  • Akonáhle prídete s plánom, je čas ho uviesť do praxe. Toto je kľúčový bod, pretože uvedenie procesu rozvoja a osobnej realizácie do pohybu nie je ľahká úloha, pretože môžete nájsť veľa prekážok a cítiť sa nepochopení v mnohých okamihoch na ceste.
  • Nakoniec, akonáhle začnete s plánom, nikdy neprestávajte. Napriek nízkym chvíľam, smútku a problémom musíte mať dostatok sily, aby vás nič a nikto nemohol zastaviť. Verte v seba a verte, že vaše sny sú uskutočniteľné.

Kľúče na uskutočnenie vašich snov

Nižšie vám dám niekoľko nápadov, ktoré vám umožnia urobiť čakanie znesiteľnejším v prípade, že je to jeden z tých momentov, keď je lepšie čakať. Nezabudnite, že trpezlivosť, ľudovo nazývaná „matka vedy„, je cnosť s veľkou silou, ktorá vás zachráni pred frustráciou a bezmocnosťou.

  • Dobrou radou je validácia. Milujte sa hlboko a verte v seba. Počas tejto zložitej cesty nájdete všetky druhy prekážok, či už ide o logistické problémy, ľudí alebo nepriateľstvo. Musíte však vždy vedieť, že ste si vybrali správnu cestu.
  • Pokúste sa obklopiť ľuďmi, ktorí si vás vážia a veria vo vás. V zlých časoch, keď sa zdá, že všetko ide cez palubu, bude obklopenie láskavými ľuďmi, ktorí vás milujú, veľmi užitočné, aby ste nestratili perspektívu.
  • Pokračujte v pohybe vpred. Bez ohľadu na to, aké trpké môže byť čakanie, bez ohľadu na to, aké zložité a osamelé sa môžu zdať cesty, ktoré ste si vybrali, nikdy sa neprestaňte hýbať; Vždy sa posúvajte vpred, aj keď musíte urobiť krátke kroky. Nikdy nestrácajte perspektívu.
  • Ak je váš plán a vaše sny príliš komplikované, pokúste sa stanoviť si skromnejšie ciele, ktoré môžete dosiahnuť v krátkodobom horizonte. S každým dosiahnutým malým cieľom urobíte ďalší krok ku konečnému dosiahnutiu vášho projektu.

Príklady úspechu a prekonávania bojov

Vo svete realizácie snov môžeme nájsť mnoho príkladov úspechu a prekonávania bojov. Chcem sa však zamerať na dvoch spisovateľov, o ktorých si myslím, že s trpezlivosťou a vytrvalosťou vyrazili na cestu.

Sú to Arturo Pérez-Reverte a Javier Cercas. Dve mená, ktoré možno poznáte a ktoré zachytili svoje sny čiernym atramentom na bielom papieri.

Arturo Pérez-Reverte strávil viac ako 20 rokov cestovaním po najnehostinnejších miestach na Zemi v konfliktných zónach na hraniciach planéty. Jeho úspech prišiel až v 40 rokoch, keď sa začalo hovoriť o dielach ako „Majster šermu“ alebo „Flámsky panel“.

Javier Cercas je profesor a filológ, ktorého povolanie spisovateľa sa neodrazilo úspechom až do jeho 40 rokov. Javier Cercas po rôznych literárnych neúspechoch získal podporu čílskeho Roberta Bolaña, ktorý ho vyzval, aby naďalej využíval svoj talent. Nakoniec k nemu prišlo uznanie s jeho vynikajúcimi „Salamisovými vojakmi“.

Je zrejmé, že úspech a sny sa nedosahujú netopierom mihalníc. Musíte byť silní, vytrvalí, bojovníci, ktorí sú pripravení pracovať a veriť v seba. Takže nikdy nestrácajte nádej a nasledujte svoju cestu, kým neuvidíte, že sa vaše životné ciele stanú realitou, ktorá vás urobí šťastnými, naplnenými a odmenenými.

komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *